ogólnopolska akcja „Jak nie czytam, jak czytam”

zdjęcie
Nasze przedszkole włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie do codziennego kontaktu z książką.
O godzinie 10.00 we wszystkich grupach przedszkolnych odbyło się wspólne czytanie. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały pięknych bajek i opowiadań, przenosząc się do świata wyobraźni, przygód i niezwykłych bohaterów. Był to czas pełen radości, skupienia i wspólnego odkrywania wartości płynących z literatury.
Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” pokazuje, że czytanie może być ciekawą i atrakcyjną formą spędzania czasu. Regularny kontakt z książką rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, wspiera rozwój emocjonalny oraz buduje zainteresowanie otaczającym światem już od najmłodszych lat.
Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu i wspólnie promować czytelnictwo. Mamy nadzieję, że dzisiejsze spotkanie z książką zachęci nasze przedszkolaki do częstego sięgania po literaturę zarówno w przedszkolu, jak i w domu. 🙂