nadanie imienia Dzika Kiełka

zdjęcie
Dziś w Przedszkolu Samorządowym nr 5 odbyła się wyjątkowa uroczystość nadania placówce imienia. Od dziś przedszkole nosi nazwę Przedszkole Samorządowe nr 5 im. Dzika Kiełka w Kielcach. ❤️❤️❤️
Podczas uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć zacne osobistości. Odwiedzili nas: Prezydentka Kielc - pani Agata Wojda,  Zastępca Przewodniczącego Rady Miasta, radna - pani Anna Mazur – Kałuża, Doradca Wojewody Świętokrzyskiego, radna - pani Katarzyna Zapała, Dyrektor Wydziału Edukacji - pan Bartosz Prońko, Wicedyrektor Wydziału Edukacji - pani Dagmara Suliga, 
Dyrektor Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach - pani Barbara Dziedzic, Dyrektor Wzgórza Zamkowego - pani Ewa Chabielska -Tyndyk, Adwokat z Kancelarii Przyjaznej Dziecku - pani Małgorzata Piechota, starszy inspektor pan Bogusław Kmieć i inspektor pani Kamila Nowak -  Straż Miejska w Kielcach, aspirant sztabowy 
I Komisariatu w Kielcach - pan Grzegorz Kazuń, przedstawiciel Nadleśnictwa Zagnańsk, Adiunkt Trzeciego Stopnia - pan Mateusz Wójcik, przedstawiciele Poradni Psychologiczno -  Pedagogicznej - panie: Elwira Radziejewska i Kamila Dziopa, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek: pani Magdalena Faszczewska – Zespół Szkół Mechanicznych,  pani Marzena Tranowska – Szkoła Podstawowa nr 33, Zastępca Prezesa  do spraw technicznych Spółdzielni Mieszkaniowej Wichrowe Wzgórze - pan Paweł Deneka, pani Iwona Zawadzka – Dom Kultury Sabat, nasza cudowna  świętokrzyska czarownica pani Aneta Lech -  Bętkowska – Młodzieżowy Dom Kultury.
Z ogromną radością powitaliśmy maskotkę Klubu Piłki Ręcznej Industria Kielce  – Dzika Kiełka. Dzik przybył w zastępstwie piłkarzy i godnie ich reprezentował. Cieszymy się że mogliśmy gościć emerytowanych pracowników przedszkola, rodziców i przyjaciół naszej placówki, wszystkich sympatyków i osoby wspierające rozwój naszego przedszkola.
Dzik Kiełek, bohater związany z legendą o powstaniu Kielc, jest symbolem siły, odwagi, wytrwałości oraz wartości, które chcemy przekazywać najmłodszym. Podczas uroczystości Pani Prezydent  uroczyście wręczyła akt nadania imienia przedszkolu, podkreślając znaczenie tego wydarzenia dla całej społeczności.
Przedszkolaki zachwyciły wszystkich pięknym przedstawieniem pt. „Jak powstały Kielce”, a także wspaniałymi występami artystycznymi. Nie zabrakło tańca czarownic oraz pięknych piosenek, które stworzyły wyjątkową atmosferę. Goście mogli obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą historii przedszkola, zapoznać się z kronikami dokumentującymi jego działalność na przestrzeni lat oraz dokonać pamiątkowego wpisu. Uroczystość uświetniła piękna dekoracja przedstawiająca leśną scenerię z postacią dzika, nawiązująca do nowego patrona przedszkola.
Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że nasze przedszkole będzie nosić imię Dzika Kiełka – bohatera tak blisko związanego z historią, tradycją i tożsamością Kielc. ❤️