Witamy

Serdercznie witamy na stronie internetowej Przedszkola Samorządowego nr 5 w Kielcach i zachęcamy do zaznajomienia się z jej zawartością.

Już niebawem w zakładce "Aktualności" będzie można znaleźć najważniejsze informacje związane z aktualnymi wydarzeniami w naszym przedszkolu.

Zapraszamy do ponownego odwiedzenia naszej strony.

                                  Rok szkolny 2017/2018

                                             

CIEKAWE FORMY PRACY W PRZEDSZKOLU W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

 

WRZESIEŃ 2017

ODDZIAŁI

01.09. 2017 r. Pierwszy dzień w przedszkolu

Grupa Krasnoludków został wzbogacona nowymi wychowankami. Tego dnia trzylatki przekroczyły próg przedszkola. Nauczycielki serdecznie przywitały dzieci i z pełnym zaangażowaniem oraz uśmiechem na ustach objęły ich opieką.

20.09.2017 r. Dzień Przedszkolaka

Zintegrowanie grupy pomagająca w adaptacji dzieci w przedszkolu

30.09.2017r. Dzień chłopaka

Pogadanka na temat znaczenia dnia chłopaka oraz rozdanie podarków chłopcom, ale i dziewczynkom.

ODDZIAŁ II

01.09.2017r. Pierwszy dzień w przedszkolu

Nowa grupa trzylatków rozpoczęła swoją przygodę z przedszkolem. Był to dzień wiele wrażeń dla dzieci. Poznały one swoje koleżanki oraz kolegów oraz salę w której będą spędzać dzień. Panie oprowadziły dzieci po sali oraz otoczyły je opieką.

30.09.2017r. Dzień chłopaka

Rozmowa na temat znaczenia dnia chłopaka oraz rozdanie podarków chłopcom, oraz dziewczynkom.

ODDZIAŁ III

01.09.2017r. – Witamy po wakacjach

Pierwszego dnia września dzieci z oddziału III z radością przekroczyły próg przedszkola. Od początku zapoznano dzieci z  kodeksem przedszkolaka ,przypominając jednocześnie zasady obowiązujące w naszej grupie podczas zabaw na sali, placu zabaw, w czasie posiłków oraz korzystając z toalety.

20.09.2017r. –Światowy Dzień Przedszkolaka.

Z tej okazji w naszej grupie postanowiliśmy zorganizować wiele ciekawych zabaw i atrakcji. Należały do nich m.in. : taniec w parach na gazetach, zabawy z balonami, zabawy ruchowe muzyczno ruchowe z chustą animacyjną.  Po wyczerpujących zabawach dzieci wykonały wspólny plakat przedszkolaka poprzez odbijanie odcisków dłoni na kartonie. Na koniec atrakcji pani wręczyła każdemu przedszkolakowi tzw. ,, Medal super przedszkolaka”.

30.09.2016r. – Dzień Chłopaka.

Tego dnia świętowali nasi chłopcy. Dziewczynki obdarowały ich prezentami własnoręcznie zrobionymi ( malowane serduszka na patyku). Następnie odbył się konkurs na najładniejszy taniec w parach. Wszystkie pary tańczyły znakomicie, w związku z tym wszyscy zajęli pierwsze miejsce. Nagrodą dla każdego dziecka była kolorowa piłeczka i słodki poczęstunek. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. Nasi chłopcy tego dnia spisali się na medal. Uroczystość w doskonały sposób posłużyła dalszemu poznaniu i zintegrowaniu grupy.

ODDZIAŁ IV

01.09.2017 r.  Witamy w przedszkolu

Dzieci z grupy IV wróciły po wakacjach do przedszkola.  Nauczycielki poznały im kodeks przedszkolaka związanym z zachowaniem się na terenie przedszkola oraz oprowadziły je po nowej sali.

19.09.2017 Dzień przedszkolaka

Był to dzień pełen atrakcji. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w różnych muzycznych konkurencjach takich jak: przechodzenie pod sznurkiem, magiczne krzesełka oraz zabawy z chust animacyjną. Za tak aktywne uczestnictwo dzieci dostały ordery „Super przedszkolak”.

ODDZIAŁ VIII

11.09.2017 i 18. 09.2017

Wyjście na skrzyżowanie. Spacer alejkami osiedla, rozpoznawanie mijanych znaków drogowych, poznanie znaków informacyjnych, nakazu i zakazu. Obserwacja ruchu drogowego na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

ODDZIAŁY: V.VI, VII

12.09.2017r

Zajęcia sportowe –piłka nożna prowadzona przez trenerów Akademii Piłkarskiej  Footbal – mania. Rozwijanie sprawności fizycznej.

ODDZIAŁY: V,VI,VII,VIII,IX

19.09.2017 I  21.09.2017

Warsztaty kulinarne w ramach projektu „ Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”. Dzieci rozpoznawały owoce i warzywa. Poznały piramidę żywienia, wykonały koktajle owocowo –warzywne, które degustowały.

PAŹDZIERNIK 2017

ODDZIAŁI

27.10. 2017r. Dzień Kota

Poznanie różnych ras kotów, przedstawienie sposobu opieki nad zwierzęciem.

06.10.2017r. – Światowy Dzień Uśmiechu

Zabawy taneczno- ruchowe, słuchanie piosenek w celu pobudzania u dzieci dobrego nastroju.

31.10.2017 Teatrzyk PATIGO „Mówię nie, wszystkiemu co złe”.

Grupa artystyczna PATIGO  przedstawiła spektakl pt. ,, Mówię nie temu co złe, który na celu miał  uświadomienie dzieciom kilku niemiłym cechom z jakimi często mamy do czynienia jak np. skarżenie, lenistwo, przechwalanie się i postawa egoistyczna. Przedstawienie pokazało dzieciom w jaki sposób prawidłowo  zachowywać się w codziennym życiu, a także jednocześnie przestrzegał  i wskazywał, jakich postaw należy unikać.

ODDZIAŁII

26.10. 2017r. Dzień Kota

Poznanie różnych ras kotów, przedstawienie sposobu opieki nad zwierzęciem.

31.10.2017 Teatrzyk PATIGO „Mówię nie, wszystkiemu co złe”.

Grupa artystyczna PATIGO  przedstawiła spektakl pt. ,, Mówię nie temu co złe, który na celu miał  uświadomienie dzieciom kilku niemiłym cechom z jakimi często mamy do czynienia jak np. skarżenie, lenistwo, przechwalanie się i postawa egoistyczna. Przedstawienie pokazało dzieciom w jaki sposób prawidłowo  zachowywać się w codziennym życiu, a także jednocześnie przestrzegał  i wskazywał, jakich postaw należy unikać.

ODDZIAŁ III

02.10.2017r. - Wycieczka na Stadion Leśny w Kielcach

Tego dnia dzieci z oddziału III i IV udały się na Stadion Leśny w Kielcach. Celem wycieczki było kształtowanie wrażliwości na piękno jesiennego krajobrazu. Dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Z zapałem zbierały liście, tworząc z nich piękne bukiety. Najwięcej frajdy sprawiło przedszkolakom oglądanie sztucznych muchomorów, borowików, kurek, kasztanów szyszek i żołędzi.

06.10.2017r. Koreczki owocowe.

W nawiązaniu do tematyki  tygodnia ,, Owoce z sadu”, dzieci z oddziału III własnoręcznie przygotowały koreczki owocowe. Zajęcia praktyczne poprzedzone były zabawami ruchowymi ze śpiewem i tańcem, utrwaleniem nazw wcześniej poznanych owoców. Aby promować zdrowy styl życia wśród przedszkolaków, zaraz po śniadaniu, dzieci zabrały się do przygotowania kolorowych koreczków ze smacznych i zdrowych owoców. Każdy ze smakiem zjadł swoje kompozycje owocowe !

07.10.2017r. – Światowy Dzień Uśmiechu

ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU był niezwykle ważnym dniem dla naszych przedszkolaków. Tego dnia u wszystkich przez cały dzień widniał uśmiech na twarzy. Dzieci bawiły się doskonale przy znanych już im piosenkach. Pani przeprowadziła także rozmowę na temat konieczności pomagania innym, dzięki czemu nasze maluszki dowiedziały się w jakich sytuacjach należy nieść pomoc innym osobom. Nie zabrakło również zabawy w pociąg pełen uśmiechów. Podsumowując dzień uśmiechu dzieci wykonały pracę plastyczną pt ,,Wesoła  twarz Clowna”.  Powstałe prace powieszono w kąciku dla rodziców.

20.10.2017r. Wycieczka do Parku Miejskiego w Kielcach

Dnia 20 października dzieci z oddziałów III i IV wybrały się do parku miejskiego na spotkanie z jesienią. Posiada on wiele atrakcji. Po drodze dzieci odwiedziły znajdujące się na terenie parku miejsca: muszlę koncertową i ptaszyniec. Przedszkolaki spacerowały po parku, obserwowały przyrodę, słuchały jej odgłosów. Przyglądały się drzewom, poznawały ich liście i owoce. Porównywały liście pod względem wielkości, kształtu i koloru. Był też czas na bieganie i zabawy. Najwięcej radości sprawiło baraszkowanie wśród miękkich, pachnących liści oraz obserwowanie i karmienie kaczek. Wyjście na wycieczkę poprzedziła rozmowa ,,Jak zachowujemy się w parku” – dzieci dzieliły się swoją wiedzą, w jaki sposób należy dbać o środowisko przyrodnicze. Zgodnie stwierdziły, iż nie należy niczego zrywać, łamać i zaśmiecać.

26.10. 2017r. Dzień Kota

W tym dniu nasze przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Kota. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Na początku zajęć każde dziecko miało za zadanie znaleźć na półkach bilety wstępu do kociego świata. Sprawiło to dzieciom mnóstwo radości.  Następnie dzieci zapoznały się z różnymi rasami kotków poprzez oglądanie ilustracji. Potem przedszkolaki uczestniczyły w opowieści ruchowej pt.,, Przygoda kotków”. Nie zabrakło też zabaw ruchowych i tanecznych.  Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną pt. ,, Dokończ kotka” , w której za zadanie miały dorysować brakujące elementy kota i pokolorować go.  Powstałe prace umieściliśmy w kąciku dla rodziców.

31.10.2017r. Udział w przedstawieniu teatralnym pt. ,, Mówię nie temu co złe”.

Tego dnia nasze przedszkole odwiedziła grupa artystyczna PATIGO, która przedstawiła spektakl pt. ,, Mówię nie temu co złe”. Spektakl ten miał na celu uświadomienie naszym milusińskim kilku niechlubnych cech z jakimi często mamy do czynienia.  Były to: skarżenie, lenistwo, przechwalanie się i postawa egoistyczna. Przedstawienie pokazało dzieciom w jaki sposób prawidłowo  zachowywać się w codziennym życiu, a także jednocześnie przestrzegał  i wskazywał, jakich postaw należy unikać.

ODDZIAŁ IV

02.10. 2017r. Wycieczka na Stadion Leśny w Kielcach

Wycieczka została zorganizowana z myślą o Dniu Chłopaka.  To nie tylko była miła niespodzianka dla dzieci, ale również cenne zajęcia na świeżym powietrzu. Zaplanowany został spacer po edukacyjnej  ścieżce przyrodniczej, dzieci poznawały rodzaje drzew oraz ich owoce, oglądały również specjalne banery z obrazkami ptaków, owadów, gadów i płazów. W trakcie spaceru, dzieci miały również zadanie szukać oznak Pani Jesieni. Przedszkolaki obserwowały zabarwione na kolorowo liście oraz szukały kasztanów i żołędzi. Miłym akcentem wycieczki był również piknik w jednej z leśnych altanek. Dzieci mogły zjeść swoje zdrowe przekąski, które miały spakowane w plecakach. Po tak miłym poranku, nauczycielki rozdały dzieciom prezenty z okazji Dnia Chłopaka.

05.10.2017r. Dzień Uśmiechu

Na popołudniowych zajęciach grupa świętowała Dzień Uśmiechu. Celem zajęć było wzbudzenie uśmiechu u dzieci, dlatego też zorganizowane zostały odpowiednie zabawy: najśmieszniejszy śmiech, pociąg uśmiechów, rozśmieszaj mnie, taniec przyklejaniec, taniec do piosenki „Jeśli jesteś dziś szczęśliwy”, podróż z uśmiechem. Po tak wesołych zabawach, dzieci kolorowały głowę klauna. Na koniec zajęć dzieci dostały medal „Dzień Uśmiechu”.

06.10.2017r. Koreczki owocowe.

Dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola swój ulubiony owoc. Po śniadaniu wykonywały własnoręcznie koreczki owocowe, które miały na celu promocję zdrowego odżywiania się. Wszystkie dzieci z ochotą jadły wszystkie owoce.

20.10. 2017 r. Wycieczka do Parku Miejskiego w Kielcach

Celem wycieczki była obserwacja zmieniającej się przyrody. Dzieci mogły zauważyć, że niektóre liście spadły z drzew, a również ich barwy się zmieniają. Grupa chętnie chodziła po trawie szurając w liściach, bardzo podobał im się ten jesienny dźwięk. Przedszkolaki zwiedzili również ptaszarnię i poznały wiele gatunków ptaków. Miały również możliwość nakarmić kaczki chlebem świetnie się przy tym bawiąc. Nie obyło się od cudownych występów dzieci na kieleckiej „Muszli” oraz pikniku, na którym przedszkolaki mogły zjeść swoje smakołyki, które miały w plecakach.

31.10.2017r. Dzień Kota

Realizacja Światowego Dnia Kota. Celem obchodów tego dnia było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Na początku zajęć każde dziecko miało za zadanie znaleźć na półkach bilety wstępu do kociego świata. Sprawiło to dzieciom mnóstwo radości.  Następnie dzieci zapoznały się z różnymi rasami kotków poprzez oglądanie ilustracji. Potem przedszkolaki uczestniczyły w opowieści ruchowej pt.,, Przygoda kotków”. Nie zabrakło też zabaw ruchowych i tanecznych.  Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną pt. ,, Dokończ kotka” , w której za zadanie miały dorysować brakujące elementy kota i pokolorować go.  Powstałe prace umieściliśmy w kąciku dla rodziców.

31.10.2017 Teatrzyk PATIGO „Mówię nie, wszystkiemu co złe”.

Grupa artystyczna PATIGO  przedstawiła spektakl pt. ,, Mówię nie temu co złe, który na celu miał  uświadomienie dzieciom kilku niemiłym cechom z jakimi często mamy do czynienia jak np. skarżenie, lenistwo, przechwalanie się i postawa egoistyczna. Przedstawienie pokazało dzieciom w jaki sposób prawidłowo  zachowywać się w codziennym życiu, a także jednocześnie przestrzegał  i wskazywał, jakich postaw należy unikać.

ODDZIAŁY: V,VI,VII

2.10.2017r.

Wycieczka  „ Na Stadion”. Wzbogacanie i rozwijanie zainteresowań przyrodą w jesiennej szacie oraz krajobrazem pobliskiej okolicy Kielc. W programie –spacer ścieżką edukacyjną, gry i zabawy na polanie, gromadzenie materiałów przyrodniczych, piknik na świeżym powietrzu.

ODDZIAŁY: V,VI,VII,VIII,IX

4. 10.2017r. oraz  5. 10.2017r.

Warsztaty żywieniowo –kulinarne „ Zdrowy przedszkolak to zdrowy dorosły” pod hasłem „ Jem owoce i warzywa – odżywiam się zdrowo i kolorowo”. Wykonanie Pesty z nasion strączkowych – fasoli , poznanie zasad zdrowego i racjonalnego odżywiania się.

ODDZIAŁY: V,VI,VII,VIII,IX

12. 10.2017r.

Wycieczka do WDK na bajkę pt. „ Król lasu” w wykonaniu Warszawskiego Teatru Edukacyjnego –rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą, kształtowanie pozytywnego stosunku do świata zwierząt .

ODDZIAŁ: VIII

10. 10.2017r.

Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia „ Las naszym domem”. Dzieci obejrzały teatrzyk sylwet, na podstawie, którego omawiały jakie rośliny tam występują. Utrwaliły dary jesieni w zabawie ruchowej „ Wiewiórki zbierają orzechy”.

ODDZIAŁ: IX

20. 10.2017r.

Dzieci wzięły udział w zajęciach manualnych na, których tworzyły biżuterię :–dziewczynki naszyjniki   i bransoletki z imionami a chłopcy bransoletki i breloczki. Zajęcia przygotowała i poprowadziła mama naszego przedszkolaka Marcela. Dzieci miały okazję stworzyć swój wzór, dobrać kolor – Świetnie się przy tym bawiły.

Dzieci z wszystkich oddziałów wzięły udział w konkursie edukacyjnym organizowanym przez Straż Miejską pt: „ Jestem bezpieczny na drodze” oraz konkursie organizowanym przez Osiedlowy Klub SŁONECZKO    pt: „Świat Bajek”

 

 

LISTOPAD 2017r.

ODDZIAŁI

10.11.2017r. Uroczystość z okazji Dnia Niepodległości

Oddział  Krasnoludków razem z innymi  dziećmi świętował „urodziny” Polski. Na cześć naszej ojczyzny dzieci śpiewały patriotyczne  pieśni związane z nią oraz  recytowały wiersze. Dodatkowo przedszkolaki poznały symbole narodowe Polski: flaga, hymn oraz godło.

22.11.2017r Pasowanie Na Przedszkolaka

Był to bardzo ważny dzień dla naszej grupy. Tego dnia 3-latki stały się prawdziwymi przedszkolakami. Dzieci wraz z nauczycielem zorganizowały kolorowy występ dotyczący ich nazwy grupy „Krasnoludki”. Pod okiem zaproszonych rodziców, dzieci poprzez fantastyczny śpiew „wkupiły” się do grona innych przedszkolaków.

24.11.2017r. Dzień Pluszowego Misia

Tego dnia było bardzo miękko i miło. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszowe misie i świętowały razem z nimi ich dzień. Poprzez tańce, zabawy i śpiew dzieci spędziły wesoły dzień ze swoim ulubieńcem.

30.11.2017r. Uroczyste pożegnanie jesieni

Widok śniegu za oknem zmobilizowało nauczycieli oraz przedszkolaków do uroczystego pożegnania jesieni. Po raz ostatni w tym roku, wszystkie grupy śpiewały Pani Jesieni piosenki za tak barwny i wspaniały czas. Przedstawiły swoje umiejętności muzyczno-ruchowe, które były nagrodzone brawami. Między śpiewem, dzieci rozwiązywały różne zagadki dotyczące tego co przyniosła nam jesień. To było naprawdę huczne pożegnanie jesieni.

ODDZIAŁII

10.11.2017r. Uroczystość z okazji Dnia Niepodległości

Odział II uczestniczył w zorganizowanej w przedszkolu akademii z okazji Dnia Niepodległości. Poprzez tę uroczystość trzylatki poznały najważniejsze symbole Polski. Uroczyście świętowały razem  z innymi oddziałami poprzez śpiew patriotycznych pieśni i  recytację wierszy. Była to bardzo cenna lekcja historii, która jeszcze bardziej wzmocniła więzi z Polską.

22.11.2017r Pasowanie Na Przedszkolaka

Ten dzień był dla dzieci z grupy II bardzo ważny, gdyż ślubowały przynależność do grona przedszkolaków. Na ten znaczący dla nich dzień, zaproszeni zostali rodzice i pod okiem nauczyciela dzieci śpiewały piosenki oraz recytowały wierszyki. Dzieci swoim występem stworzyły w przedszkolu atmosferę pełną radości, przyjaźni i zaufania. Występ został nagrodzony głośnymi brawami.

24.11.2017r. Dzień Pluszowego Misia

Z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione misie. Ze względu na święto, we wszystkich zabawach uczestniczyły pluszaki. Razem z dziećmi tańczyły, śpiewały i cieszyły się dniem. Ten dzień przyniósł grupie Biedronek wiele radości oraz pomogły rozwinąć umiejętności współdziałania.

30.11.2017r. Uroczyste pożegnanie jesieni

Tego dnia grupa II wraz z innymi oddziałami żegnała jesień. Na sali gimnastycznej rozbrzmiewały wesołe jesienne piosenki, które przypominały o darach jakie przyniosła ze sobą Pani jesień. Nasza grupa zaśpiewała o listkach, które z drzewa spaść nie chciały. Dzieci mogły przedstawić swoje umiejętności muzyczne i taneczne. Występ został nagrodzony głośnymi brawami. Grupa II również sprytnie rozwiązywała zagadki o jesieni, udowodniły, że przez te trzy miesiące uważnie słuchały na zajęciach i znają symbolikę pożegnanej przez nas pory roku.

ODDZIAŁ III

02.11.2017r. Dzień Postaci z bajek

We czwartek 02.11.2017r., w oddziale III odbył się Dzień Postaci z Bajek. W tym wyjątkowym dniu przypomniałyśmy dzieciom o znanych i mniej znanych im postaciach z bajek. Przedszkolaki wspaniale się bawiły. Z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów bajek czytanych przez nauczyciela. Przewidziane były dodatkowe atrakcje w formie różnych konkurencji. Ten dzień sprawił dzieciom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie często sięgać, ponieważ są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni, zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

06.11.2017r. Wizyta w bibliotece

Tego dnia dzieci z oddziału III wybrały się z pierwszą wizytą do Biblioteki Miejskiej w Kielcach. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z nowym miejscem, opowiedziała o bibliotece, oprowadziła dzieci. Następnie przeczytała dzieciom bajkę pt. ,, Głodna krowa”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i odpowiadały na pytania dotyczące bajki. Później odbyły się zajęcia edukacyjne na temat pokarmów, które spożywają zwierzęta. Spotkanie było interesujące. Dzieci z ciekawością uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez panie bibliotekarki. W nagrodę za odwiedziny dzieci dostały kolorowe zakładki do książek. 

10.11.2017r. Akademia z okazji 11 listopada

W dniu 10 listopada 2017 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości  (11 listopada). Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień.  Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z każdego oddziału zaprezentowały wybrane wiersze oraz pieśni patriotyczne. Dzieci tego dnia do przedszkola przyszły ubrane elegancko  z pięknymi kotylionami.  Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym. Przedszkolaki obejrzały również film Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Polak Mały”, który przybliżył dzieciom znaczenie symboli narodowych. Chętne dzieci  miały możliwość wykazać się znajomością polskich symboli narodowych poprzez rozwiązanie zagadek dotyczących naszego kraju.  Dzieci wykazały się ogromnymi umiejętnościami i zdały „egzamin” wiedzy o naszej ojczyźnie. Nie zabrakło także uroczystego odśpiewania hymnu i pieśni legionów w postawie stojącej.

27.11.2017r. Dzień Pluszowego Misia w kinie Helios

Tego dnia dzieci z oddziałów III i IV obchodziły Dzień Pluszowego Misia w kinie Helios. Czekało tam na nich mnóstwo atrakcji. Na początku wszyscy przywitali się tańcem ,, Ram sam sam”. Po wielu wyczerpujących zabawach ruchowych do sali kinowej zawitał Kubuś Puchatek, który zadawał dzieciom wiele zagadek. Nie sprawiały one dzieciom większych trudności. Następnie obejrzeliśmy film pt. ,, Przytul mnie”, w którym zilustrowane zostały przygody dwóch niedźwiadków. Pełni nowych wrażeń wróciliśmy do przedszkola na obiad.

30.11.2017r. Uroczyste pożegnanie jesieni

Tego dnia przedszkolaki zebrały się na sali gimnastycznej by głośno i hucznie pożegnać jesień. Wszyscy ubrani w jesienne rekwizyty z uśmiechem na twarzach zaprezentowali piosenki o tematyce jesiennej. Wśród nich były piosenki o listkach, wiewiórce, deszczu, jarzębinie. Dzieci z oddziału III zaprezentowały piosenkę odnoszącą się do jesiennej pogody ,, Kap kap”. Na milusińskich czekało także mnóstwo jesiennych zagadek, tańców i pląsów. Po uroczystym pożegnaniu jesieni nasze przedszkolaki postanowiły na upragnioną kalendarzową zimę.

ODDZIAŁ IV

02.11-03.11 2017r. Dzień Postaci z bajek

Tego dnia sala grupy IV zamieniła się w bajkową scenerię. Dzieci mogły poczuć się jak bohaterowie z ich ulubionych bajek poprzez ciekawe zabawy i konkurencje. Atrakcje zaczęły się od  bajkowych puzzli. Dzieci układały z pociętych kawałków bajkowy obrazka. Następnie dzieci wcieliły się w różne postaci z bajek, a gdy skończyły, miały zadanie przypasować wszelkie elementy lub bohaterów do odpowiedniej bajki. Zabawna dla dzieci okazała się konkurencja „Jak Kopciuszek” – podzielone na dwie grupy zamieniły się w kopciuszka i oddzielały białe i brązowe kuleczki bibuły. W celu wyładowania nagromadzonej energii dzieci wyganiały Babę Jagę rzucając w nią papierowymi kulkami. Następnego dnia dzieci bawiły się w rytmie piosenki „Witajcie w naszej bajce”, uciekały przed wilkiem, rozwiązywały zagadki oraz uczestniczyły w zabawie rozwijającej szybkość i refleks „Zatrute jabłko”. Były to dni pobudzające wyobraźnię. Dzieciom nie schodziły uśmiechy z twarzy i czuły magię bajek.

 08.11.2017r. Wizyta w bibliotece

Tego dnia dzieci z oddziału IV wybrały się do Biblioteki Miejskiej w Kielcach. Była to ich pierwsza wizyta, dlatego też  pani bibliotekarka zapoznała dzieci z nowym miejscem, opowiedziała o bibliotece, oprowadziła dzieci. Następnie przeczytała dzieciom bajkę pt. ,, Głodna krowa”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i odpowiadały na pytania dotyczące bajki. Później odbyły się zajęcia edukacyjne na temat pokarmów, które spożywają zwierzęta. Spotkanie było interesujące. Dzieci z ciekawością uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez panie bibliotekarki. W nagrodę za odwiedziny dzieci dostały kolorowe zakładki do książek. 

10.11. 2017r. Uroczystość z okazji Dnia Niepodległości

W celu kształtowania postaw   patriotycznych zorganizowana została uroczystość związana z Urodzinami Polski.  Dzieci grupy IV mogły zaprezentować piosenkę o naszej ojczyźnie. Grupa prezentowała się elegancko, gdyż ich białe koszule ozdabiały biało-czerwone emblematy. Owa uroczystość oraz sposób prezentacji pobudziła u dzieci dumę z Polski. Przedszkolaki nie tylko śpiewały, ale i ich świętowanie umilały wszelkie zagadki na temat naszego kraju oraz przedstawiony film Instytutu Pamięci Narodowej pt. „Polak Mały” związany o symbolach narodowych Polski.

27.11.2017r, Dzień Pluszowego Misia w kinie Helios

Dzieci z oddziałów III i IV obchodziły Dzień Pluszowego Misia w kinie Helios. Profesjonalne animatorki zorganizowały dzieciom mnóstwo atrakcji. Wiele śmiechu sprawiły zabawy ruchowe  ,, Ram sam sam”, „Taniec pszczółki maji” oraz inne. Po wielu wyczerpujących zabawach ruchowych do sali kinowej zawitał Kubuś Puchatek, który zadawał dzieciom wiele zagadek. Nie sprawiały one dzieciom większych trudności. Następnie obejrzeliśmy film pt. ,, Przytul mnie”, w którym zilustrowane zostały przygody dwóch niedźwiadków. Dla dzieci był to dzień pełen wrażeń, a dla niektórych pierwsza wizyta w kinie.

30.11.2017r. Uroczyste pożegnanie jesieni

Tego dnia na sali gimnastycznej przedszkolaki mogły pokazać swoje muzyczno-artystyczne talenty. Ostatniego dnia listopada zaskoczeni pojawieniem się śniegu za oknem postanowiliśmy hucznie pożegnać jesień. Grupa IV przygotowała z tej okazji piosenkę „Jesień”, przypominając o pysznych i przepięknych darach jakie podarowała nam Pani Jesień. Występ uatrakcyjniała jedna dziewczynka z naszej grupy która została przebrana za Panią Jesień i tańczyła w trakcie śpiewania piosenki. Oprócz występów wszystkich grup przedszkola, prowadzące zapewniły dzieciom wiele zabaw ruchowych oraz ciekawych zagadek.

ODDZIAŁY: V, VI, VII, VIII, IX

10.11.2017

Dzieci brały udział w uroczystej Akademii z okazji Dnia Niepodległości. Przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Akademia opiewała biało –czerwonymi barwami .

2ODDZIAŁY: VIII, IX

28.11.2017

Wyjazd do podzamcza Chęcińskiego do Centrum Nauki Leonarda da Vinci. Oglądanie wystawy o człowieku. Udział w warsztatach edukacyjnych pt. „ Przeciwieństwa się przyciągają” – co to jest magnez? Jego właściwości fizyczne.

ODDZIAŁY: V, VI, VII, VIII, IX

30.11.2017

Udział w programie muzyczno- artystycznym pt. „ Żegnamy jesień”. Prezentacja ruchowo – muzyczna z grą na instrumentach.

ODDZIAŁ VIII

27.11.2017

Realizacja programy antytytoniowego „ Czyste powietrze wokół nas”, którego organizatorem jest sanepid z Kielc.

 ODDZIAŁY: VIII i IX

22.11.2017

Zajęcia prowadzone w ramach kampanii społecznej „ Biała wstążka”,  prowadzone przez panie z Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Kielcach pod hasłem „ Jak radzić sobie ze złością”. Dzieci uczyły się technik jakie można zastosować, gdy mamy w sobie negatywne emocje.